Mölnlycke Health Care
Kompletní ošetření kůže

S Epadermem budete mít lupénku či atopický ekzém pod kontrolou

Kůže je největším orgánem lidského těla a plní celou řadu důležitých funkcí, proto je pro nás velmi důležité mít zdravou kůži, a to nejen z estetických důvodů. Bohužel, velmi suchá a citlivá pokožka, lupénka či atopický ekzém trápí čím dál větší část populace. Jak se dají nejčastější onemocnění kůže léčit?

Evropské termální lázně: Vydejte se na ozdravný pobyt

Kdo by neměl rád dovolenou - poznávání nových míst, skvělé jídlo a relaxaci. Psoriatici musejí dovolené plánovat o něco pečlivěji, aby jejich kůže netrpěla. Připravili jsme pro vás miniseriál s tipy, kam vyrazit na léčivý pobyt a zároveň si i skvěle odpočinout. Dovolená u Mrtvého moře je sice obecně doporučovaná, ale také dost drahá, proto začneme evropskými lázněmi, které máme doslova za humny.

Jak na suchou kůži zničenou chladem, dezinfekcí a čistícími prostředky?

V nadcházejícím chladném podzimním a zimním počasí dochází k zvýšenému vysušování pokožky vystavené chladu. Do toho mnohem více než dříve používáme dezinfekci a čistící prostředky. Jak pečovat o takto namáhanou pokožku?

Mýty a fakta o lupénce

Lupénka neboli psoriáza je zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje ložisky loupající se suché kůže. Nemocí trpí jen v České republice okolo 200 tisíc lidí, přes to okolo ní koluje celá řada mýtů a polopravd. Tady jsou některé z nich.

Pomáhají alternativní metody při léčbě lupénky?

Dnes často slýcháme názor, že moderní medicína, je na mnoho neduhů krátká. Mnoho pacientů se s chronickými problémy obracejí k tradiční čínské medicíně, homeopatikům a dalším alternativním léčebným metodám. Pomáhají tyto postupy?

Jak pečovat o domácnost ekzému navzdory?

Běžné domácí práce jako mytí nádobí nebo vytírání zanechávají stopy i na zdravé pokožce. Zdravým lidem, ale stačí umýt z pokožky saponáty a promazat krémy. Jak ale pečovat o kůži s atopickým ekzémem?

Lupénka je superschopnost kůže, aneb jak připravit prvňáčka do školy

Máte doma prvňáčka s lupénkou? Jistě máte obavy, ale na školu se můžete oba připravit dopředu. Třeba tak, že naučíte ostatní porozumění.

Exotické lázně: poznejte kus světa

V minulých dílech jsme se seznámili evropskými lázněmi, které léčí lupénku. Léčit se můžete i ve vzdálených destinacích.

Evropské termální lázně: vyrazte na léčivou dovolenou

Léto máme za dveřmi a jistě se již celý rodina těšíte na dovolenou. Připravili jsme pro vás miniseriál s tipy, kam vyrazit na léčivý pobyt a zároveň si odpočinout. Začneme evropskými lázněmi, které máme doslova za humny.

Jak vyzrát na lupénku ve vlasech

Trápení s lupénkou ve vlasech zažila většina psoriatiků. Pravdou je, že napadení vlasů se vyskytne u 50 – 80 % lupénkářů. Víte, jak si s ním poradit a jak poškození předcházet?

Na co vám mohou přispět pojišťovny při lupénce?

Lupénkou trpí v Čechách 2 % populace. Vyléčit se zatím nedá, existují ale léčebné postupy, které projevy nemoci zmírňují. Jak se k léčbě staví zdravotní pojišťovny a jakou léčbu proplácejí?

Psychika má vliv i na ekzém, říká dermatoložka

Atopický ekzém může zasáhnout od 1 procenta do 100 procent povrchu těla. Na vině může být mimo jiné psychika. Kdo je ohrožený a jak si pacienti sami můžou onemocnění atopickým ekzémem zhoršit?

Pobyt u moře pro atopiky? Pomáhá nebo škodí?

Atopikům se velmi často doporučuje pobyt u moře. Údajně má zlepšovat stav nemocného a zmírňovat příznaky. Mezi nemocnými ovšem koluje řada mýtů o účincích ozdravných pobytů i mořské vody. Pomáhá skutečné mořská voda?

Diagnóza: nevyléčitelná lupénka

Na internetu můžete najít celou řadu děsivých článků o tom, že lupénka znemožní dětem žít plnohodnotný život. Nenechte se zbytečně strašit. Máme několik typů, jak nemoc dítěte  přijmout a umožnit i s nemocí prožít radostné dětství.

facebookgoogle_plus