U dospělých se lupénka nejčastěji objevuje mezi 20. a 40. rokem, pokud k ní mají dědičnou predispozici. To znamená, že jeden či oba z rodičů psoriázou trpí. Projevit se však může i u osob, které toto onemocnění v rodině nemají. V takovém případě o sobě dává vědět mezi 40. a 50. rokem života.
V Evropě a USA lupénkou trpí 1,5 - 7 % populace. Z nich 8 % psoriatiků má závažnou formu s horším průběhem, u ostatních pacientů převládá lehký či mírný průběh. Pokud se lupénka objeví až po 40. roce, bude mít pravděpodobně mírnější průběh než u osob, u kterých se projevila v nižším věku.
Rozdíl mezi lupénkou u dětí a dospělých je především v léčbě. U dospělých se mohou použít i postupy, které se pro citlivější dětskou pokožku nedoporučují. Třeba systémová neboli celková léčba, při té se podávají léky ústně (cyklosporin, retinoidy, metotrexáty) i injekčně, doplňuje se o celotělovou fototerapii. U lokální léčby se pak při vážnějších projevech používají kortikosteroidy, černouhelný dehet, retinoidy a další přípravky, které jsou určeny především pro léčbu dospělé osoby.
Není vypozorováno, že by se lupénka u dospělých a dětí projevovala například na jiných částech těla. Naopak můžeme říci, že se psoriáza vyskytuje stejně často u mužů i žen.