Atopický ekzém                    

Atopický ekzém (známý také jako atopická dermatitida) je zánětlivé onemocnění kůže. Projevuje se extrémně suchou pokožkou, svěděním, zhruběním či olupováním kůže, někdy také zánětlivými pupínky a mokváním. Nejčastěji se objevuje u dětí mladších 5 let, podle statistik atopickým ekzémem trpí 15-30 % dětí a 2-10 % dospělých. Jaké jsou další příznaky atopického ekzému zjistíte zde.

Jedná se o vrozené onemocnění, které je velmi často dědičné, ale dobrou zprávou je, že není nakažlivé. Nehrozí tedy přenos atopického ekzému na další osoby.

Onemocnění je chronické a má recidivující průběh, střídají se lehčí a závažnější fáze podle vlivů okolí (například alergenů na jaře, klimatu, mikrobů či dráždivých látek), ale svou roli hraje také psychika a hormony. Často dochází k tomu, že se ekzém v dospělosti zlepšuje. Prozatím se nedá definitivně vyléčit, ale s moderními léky mohou i nemocní, kteří se označují jako atopici, žít prakticky bez omezení. Základem pro zlepšení stavu atopického ekzému je vhodný krém či mast. Epaderm Cream je ideální při slabších projevech nemoci, Epaderm Ointment při středních a silných projevech. Oba produkty jsou velmi silné emoliencium, rychle se vstřebávají a vytváří na kůži ochrannou bariéru, aby byla zachována její vlhkost.

Jak atopický ekzém léči? Kromě mazání a dostatečné hydratace je tu spousta dalších faktorů, které ekzém zhoršují či naopak zlepšují. Přečtěte si více informací o jeho léčbě.

Koho se to týká?

Oblasti ekzému?

Produkty na ošetření atop. ekzému