Atopický ekzém u dospělých

Málokdy se atopický ekzém objeví až v dospělém věku, ale stát se to může. Nejčastěji o sobě však dá vědět už v dětském věku, a to mezi prvním a pátým rokem. Je však možné, že později se jeho projevy zmírní či zcela vymizí, vy si z dětství nepamatujete, že jste jím trpěli a nyní se objeví znovu. Podle statistik trápí atopický ekzém 2–10 % dospělé populace.

U dospělého člověka se ekzém objeví především na končetinách - ruce, loketní a podkolení jamky, zápěstí, kotníky. U někoho se projeví také na obličeji (kolem očí a rtů), krku či ve vlasech. Klasickým projevem je suchá, citlivá a zarudlá kůže, která se odlupuje a svědí.

Nejdůležitějším krokem při léčbě atopického ekzému je dostatečná hydratace pokožky. Přípravkům, které pokožku hydratují, se říká emoliencia. Kromě toho, že kůži zvlhčují, na ní také tvoří ochrannou vrstvu, aby se správná vlhkost udržela. Epaderm Cream a mast Epaderm Ointment se vám v boji proti atopickému ekzému stanou skvělými pomocníky. Přečtěte si i naše další rady jak atopický ekzém léčit.

Produkty na ošetření atop. ekzému