Jsme Mölnlycke Health Care

Přední světový výrobce produktů pro hojení ran

Kdo jsme a co děláme

Jsme Mölnlycke Health Care a patříme mezi přední světové výrobce prostředků k hojení ran a chránící před infekcemi. Naše jméno je odvozeno od městečka Mölnlycke na jihu Švédska, kde jsme v roce 1849 založili první textilní továrnu.

O 100 let později jsme vyvinuli speciální textilii na krytí ran Mesorb. Tím začala naše cesta k farmacii a lékařství. Dnes máme v portfoliu 14 řad produktů a celou řadu vlastních patentů. Jedním z nich je i řada Epaderm, zaměřující se na atopiky a psoriatiky. Epaderm Cream a Epaderm Ointment jsou přípravky určené k léčbě atopického ekzému, lupénky a dalších kožních onemocnění. Tubifast Garments je pak série oděvů určených pro lidi trpící kožním onemocněním.

Vyrábíme především prostředky, které chrání před infekcemi, a napomáhají k hojení ran, ať už jde o různé masti či specifické náplasti a obvazy. Ve společnosti Mölnlycke dnes pracuje celkem 7 400 lidí v 80 zemích světa.

Mimochodem, jedno z našich výrobních center je také v Karviné. Každý rok naše produkty pomáhají milionům pacientů po celém světě.

Jak pomáháme?

V roce 2015 jsme navázali spolupráci s nadací Popálky, která pomáhá lidem s popáleninami. Podpořili jsme sbírku na podporu centra pro lidi s popáleninami. Vybralo se úctyhodných 318 410 Kč. Sbírku provázela také kampaň, která měla děti i dospělé naučit předcházet popáleninám.

Kampaň probíhala na Vysočině a v Královéhradeckém kraji ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči. Na podporu kampaně jsme věnovali 10 000 ks náplastí Mepilex Border Lite na popáleniny.

Nezůstalo ale jen u sbírky. Podpořili jsme také výrobu Preventivního stanu, se kterým Popálky šíří osvětu především mezi dětmi.

Další velkou spolupráci jsme započali již v roce 2005 a sice s organizací DEBRA ČR. Tato pacientská organizace poskytuje odborné poradenství, šíří osvětu a pomáhá pacientům s tzv. nemocí motýlích křídel. Hrdým partnerem Debry jsme prakticky od jejího vzniku, podporujeme každoroční setkávání pacientů a jejich rodin, jsme partnerem jejích osvětových projektů a přispíváme pacientům na ošetřovací materiál. Díky našim speciálním ošetřovacím materiálům tak mohou tito pacienti s extrémně křehkou pokožkou prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně.

“Máme jediný cíl: udělat vše pro to, aby si každý mohl užít svou neobyčejnou cestu.”

Průkopníky od roku 1849

V celé své historii jsme byli motivováni touhou najít lepší způsoby poskytování péče a podpory zdravotnickým pracovníkům.

Epaderm získává pravidelně ocenění již od roku 2004

V celé své historii jsme byli motivováni touhou najít lepší způsoby poskytování péče a podpory zdravotnickým pracovníkům.

Epaderm pravidelně získává ocenění i v zahraničí:

Naše produkty

Kde koupit produkty Epaderm?

Krémy a masti Epaderm zakoupíte v kamenných i online lékárnách.

Zobrazit prodejce