Mölnlycke Health Care
Kompletní ošetření kůže

Blog Archives

Lupénka zcela vymizela, proč se musím nadále léčit?

Aitom one comments

Lupénka zcela vymizela, proč se musím nadále léčit? Protože lupénka je vrozená a tudíž nevylečitelná. Může se tedy kdykoli zase vrátit. I nadále se vyhýbejte dráždivým vlivům a pravidelně hydratujte pokožku.

Myslím, že mám lupénku, jak se to pozná?

Aitom no comments

Myslím, že mám lupénku, jak se to pozná? Jako laik to nikdy nepoznáte s jistotou. Navštivte dermatologa, který určí správně diagnózu.

Jaké aktivity nesmím dělat s lupénkou?

Aitom no comments

Jaké aktivity nesmím dělat s lupénkou? To je velmi individuální. Záleží na tom, co přesně vadí vám. Obecně se vyvarujte aktivit, které dráždí kůži, neměli byste se hodně zpotit (například při sportu).

Musím změnit svůj životní styl?

Aitom no comments

Musím změnit svůj životní styl? Musíte je přizpůsobit, ale ne zcela změnit. Musíte se vyvarovat stresu a dráždivých vlivů (což jsou často klasické alergeny a obyčejné čistící prostředky).

Jak si mohu pomoci sám?

Aitom no comments

Jak si mohu pomoci sám? dbejte na péči o pokožku, promazávejte jí vhodnými mastmi a krémy neškrábejte se, ani neodstraňujete šupinky kůže násilím snažte se chránit kůži před podrážděním noste oblečení, které kůži nedráždí (volnější a přírodní materiály) vyhýbejte se všem dráždivým vlivům a alergenům

Jaké léky mi lékař předepíše?

Aitom no comments

Jaké léky mi lékař předepíše? To je velmi individuální, záleží na věku pacienta, celkovém zdravotním stavu t tom, jak vážně se lupénka projevuje. Lokálně se používají léky k odtranění šupinke suché kůže. Na lehké a středně těžké formy lupénky vám lékař může předepsar retinoidy, ke krátkodobé léčbě se také používají kortikosteroidy. Velmi často se také

Dá se lupénka vyléčit?

Aitom no comments

Dá se lupénka vyléčit? Bohužel, lupénka je nevyléčitelná. Ale je možné výrazně zmírnit její projevy, při velmi úspěšené léčbě, vymizí příznaky zcela.

Je lupénka nakažlivá?

Aitom no comments

Je lupénka nakažlivá? Ne, lupénka je autoimunitní nemoc a není nakažlivá.

Jak poznám lupénku?

Aitom no comments

Jak poznám lupénku? Při lupénce se tvoří malé záněty na kůži, tělo se tím vyrovnává tak, že se kožní buňky rychle rozmnoží, aby kůži uzdravily. Vznikají tak ložiska odlupující se kůže. Existuje několik forem luénky. Nemoc vždy diagnostikuje s jistotou lékař.

Rubriky

  • Žádné rubriky