Mölnlycke Health Care
Kompletní ošetření kůže

Blog Archives

Ekzém zcela vymizel, proč se musím nadále léčit?

Aitom no comments

Ekzém zcela vymizel, proč se musím nadále léčit? Atopický ekzém se nedá zcela vyléčit a může se tedy kdykoli vrátit. Tím že budete i nadále kůži promazávat krémem na atopický ekzém se chráníte před návratem příznaků.

Myslím, že mám atopickým ekzém, jak se to pozná?

Aitom no comments

Myslím, že mám atopickým ekzém, jak se to pozná? Jako laik to nikdy nepoznáte s jistotou. Atopický ekzém musí diagnostikovat lékař. Ten vám také poradí, jaké vlivy vám nemoc zhoršují a čeho se přesně vyvarovat.

Jaké aktivity nesmím dělat s atopickým ekzémem?

Aitom no comments

Jaké aktivity nesmím dělat s atopickým ekzémem? Není třeba se vyhýbat žádné konkrétní aktivitě, pokud vám nezpůsobuje komplikace. Každému škodí něco jiného, proto se poraďte s lékařem.

Musím změnit svůj životní styl?

Aitom no comments

Musím změnit svůj životní styl? S atopickým ekzémem lze žít plnohodnotný život. Musíte jen vyloužit vlivy, které nemoc zhoršují – nejčastěji alergeny. Také je dobré nahradit klasické mýdlo, které vysušuje kůži, jiným přípravkem určeným pro atopiky.

Jak si mohu pomoci sám?

Aitom no comments

Jak si mohu pomoci sám? dbejte na péči o pokožku, promázavejte jí vhodnými mastmi a krémy neškrábejte se, ani neodstraňujete šupinky kůže násilím snažte se chránit kůži před podrážděním noste oblečení, které kůži nedráždí (volnější a přírodní materiály) vyhýbejte se všem dráždivým vlivům a alergenům nepoužívejte klasické mýdlo, které kůži vysušuje

Jaké léky mi lékař předepíše?

Aitom no comments

Jaké léky mi lékař předepíše? Lékař může předepsat antihistaminika, která pomáhají zmírnit svědění a zarudnutí kůže. Dále vám doporučí, abyste kůži mazali vhodném krémem – tzv. emolienciem. U akutních případů je možné předepsat také kortikosteroidy.

Je ekzém vyléčitelný?

Aitom no comments

Je ekzém vyléčitelný? Bohužel ne, jedná se o vrozenou nemoc, takže se vyléčit nedá, ale díky moderním lékům lze příznaky nemoci takřka úplně potlačit.

Je atopický ekzém nakažlivý?

Aitom no comments

Je atopický ekzém nakažlivý? Nemusíte se bát, nemoc nakažlivá není.

Jak poznám atopický ekzém?

Aitom no comments

Jak poznám atopický ekzém? Atopický ekzém se projevuje zarudnutím kůže, výskytem pupínků a puchýřků, které velmi svědí. Projevy jsou ale velmi často individuální, nemoc by měl vždy diagnostikovat lékař.

Rubriky

  • Žádné rubriky