Mölnlycke Health Care
Kompletní ošetření kůže

V minulých dílech jsme se seznámili evropskými lázněmi, které léčí lupénku. Léčit se můžete i ve vzdálených destinacích.

Island: Modrá laguna

Island je svými geotermálními prameny proslulý. Konkrétně Modrá laguna je navíc bohatá na minerály – oxid křemičitý a síru. Lázně najdete poblíž města Grindavík na jihozápadě ostrova.

Teplota vody dosahuje až 39°C. Modrá laguna je specifická tím, že v pramenů vyvěrá mořská voda. V kombinaci s minerály má voda blahodárné účinky na kožní problémy. U laguny vznikla klinika zaměřená na léčbu lupénky. Léčbu doprovází také světelná UV terapie.

Terapie vždy začíná konzultací s lékařem, který také doporučí vhodné postupy – od koupelí, přes zábaly a světelnou terapii. Mimoto nabízí resort celou řadu wellness kratochvílí, golf, procházky, vyjížďky na koni i výlety za velrybami. Jak vypadá typický den v lázních, zjistíte zde. Resort nabízí také ubytování v areálu. Cena za celý lázeňský pobyt se pohybuje od 408 € za den, v ceně je ubytování, plná penze a veškeré lázeňské procedury. Navíc dostanete balíček kosmetických produktů pro domácí péči.

Kanárské ostrovy

Lidé s lupénkou jezdí na Kanárské ostrovy především kvůli klimatu. Výhodou podnebí je, že se dramaticky neliší denní a noční teploty. Léčit se sem jezdí nejen lidé s alergiemi, dermatitidou a lupénkou, ale také třeba s revmatem a dalšími poruchami pohybového aparátu.

Spíše než lázeňský režim nařízený lékařem, očekávejte odpočinek, wellness procedury a procházky po pobřeží. Zdejší resorty zastávají názor, že klidná duše je základ zdraví.

Vyrazit můžete třeba do resortu May Sol na ostrově Tenerife. Resort je připravený i na nepohyblivé pacienty a je možné zde zapůjčit invalidní vozík a další pomůcky. Cena za pobyt se pohybuje od 84€ za den. Kromě klasického wellness můžete vyzkoušet třeba čínské cvičení Qi-Gong.

Specializované centrum na léčbu lupénky najdete na ostrově Fuerteventura. Clinica Mirak se nachází na východním pobřeží ostrova. Na léčebné terapie dohlíží lékaři, zahrnují krom koupelí také zábaly z vulkanického bahna. Doporučuje se minimálně 14 denní pobyt. Ubytovat se je možné ve stylových bungalovech. Ubytování na 7 dní + 5 dnů interzivní terapie stojí 870 €.

Pobřeží ostrova Fuerteventura

Pobřeží ostrova Fuerteventura

Přehled další lázní a wellness najde zde.

Izrael, Jordánsko: Mrtvé moře

Nejznámější destinací pro lupénkářů je Mrtvé moře (ačkoli technicky vzato se jedná o jezero). Voda je natolik slaná, že v moři nedokáže takřka nic přežít, sůl má ale blahodárný vliv na nemocnou kůži.

mrtvé moře

Voda je tak slaná, že vás nadnáší sama

Ideální pro pobyt je spíše jaro a podzim. V létě totiž dosahují teploty u Mrtvého moře až 40 °C a to už nemocné kůži nesvědčí. Ideální délka pobytu je tři týdny. Přímo u mrtvého moře je několik klinik, které se na léčbu zaměřují. Do některých organizují zájezdy i české cestovní kanceláře.

Mezi nejpopulárnější patří hotel Lot v letovisku Ein Bokek, ve kterém je jak klinika na léčbu dermatických potíží, tak wellness.

Egypt: Rudé moře

Rudé moře se rozkládáme mezi Afrikou a Arabským poloostrovem. Je to ráj potápěčů. Na dně moře žije totiž neuvěřitelné množství ryb, korálů a dalších živočichů. Psoriatici se nejčastěji jezdí rekreovat do Egypta, rekreační letoviska jsou samozřejmě i v Izraeli.

Dno Rudého moře

Dno Rudého moře

Kromě koupání v moři a slunečného počasí nabízejí místní lázně také balneoterapii a wellness procedury pro duševní pohodu.

Přímo na pobřeží se lze ubytovat v resortu Menaville, v přístavu Safaga. Resort má vlastní lázně, ve kterých se vám budou věnovat lékaři. 90 % procent pacientů zaznamenalo po pobytu výrazné zlepšení lézí lupénky. Více o léčebnému programu se dozvíte zde.

Jedno ze vzdálenějších léčebných center je například Dr. Ghada Skin Care Center na předměstí Káhiry, centrum založila lékařka Ghada Farag před téměř 10 lety. Leží v centra Káhiry a léčbu je tak snadné skloubit s poznáním památek Egypta. Centrum organizuje léčebné výlety k Rudému moři.

facebookgoogle_plus