Mölnlycke Health Care
Kompletní ošetření kůže

V první dílu našeho lázeňského miniseriálu jsme vám představili lázně s léčbou lupénky v nejbližším okolí České republiky. Zdravě relaxovat můžete ale i ve Francii, Itálii nebo Chorvatsku. Přečtěte si, kam můžete vyrazit.

Chorvatsko: Ostrov Lošinj

Na ostrově se nacházejí dvě města, které slouží jako turistická letoviska – originálně se jmenují Mali Lošinj a Velki Lošinj. Obě města byla označena za klimatické lázně a ozdravovny již v roce 1892. Letní sídlo zde měly přední osobnosti Rakouska Uherska, včetně císaře Františka Josefa I.

Ostrov Lošinj při západu slunce

Ostrov nemá ozdravné prameny, jak je známe z Čech. Přínos „ostrova vitality“ je především ve vynikajících klimatických podmínkách. Na ostrov jezdí především pacienti s kožními a dýchacími obtížemi.

Na ostrově nečekejte lázně s lékaři v bílých pláštích. Lošinj jsou spíše lázně pro duši, díky klimatu se potíže zmenšují a psoriatici si mohou vychutnat klidnou dovolenou uprostřed přírody. Ostrov nabízí bohaté sportovní vyžití, špičkovou kuchyní, folklorní a kulturní akce i zajímavé památky. Více o ostrovech najdete zde.

Chorvatsko: Istarske Toplice

Istarské Toplice se nacházejí ve středozemí, v severozápadní části Istrie. Termální voda obsahuje 14 různých prvků, obsahuje hodně síry a je lehce radioaktivní. Díky těmto vlastnostem patří místní vody mezi nejkvalitnější v Evropě.

Teplota vody se pohybuje mezi 32 a 34°. Krom vody si můžete vychutnat také léčivé bahenní zábaly. Do Istarských Toplic se jezdí léčit pacienti s revmatismem, lupénkou, problémy s dýchacím ústrojím a gynekologickými onemocněními.

Ozdravný pobyt lze zahájit konzultací s lékařem nebo můžete pobyt pojmout jen jako wellness. Podrobný ceník všech procedur najdete zde. Ubytovat se lze přímo v areálu ve 4* nebo 3* hotelu. Okolí nabízí bohaté sportovní i kulturní vyžití.

Francie: Avène

Francouzské městečko Avène jistě znáte. Místní voda se používá jako hlavní přísada do stejnojmenné kosmetiky. Město leží na jihu Francie asi 60 km od moře. Léčivou vodu zde objevili už v roce 1736 a krátce na to zde místní lékaři založili první dermatologické centrum. Na konci 19. století se sem jezdili léčit vojáci s popáleninami.

Termální voda v Avène neobsahuje žádné bakterie, tím je zcela jedinečná. Díky vyváženému obsahu minerálů je vhodná pro péči o velmi citlivou pokožku. Dnes se do Avène jezdí léčit děti i dospělí s atopickou dermatitidou, lupénkou a ekzémy.

Ubytovat se lze v několika hotelích v městečku pár kroků od léčebného centra. 14 denní pobyt v Avène vyjde na 600 € (16 000 Kč). Krom lázeňských procedur si mohou hosté užívat panenskou přírodu Pyrenejí.

Franci: La Roche Posay

Dejte Francouzkám léčivou vodu a ony si jí přidají do kosmetiky. Z termální vody z La Roche Posay se také vyrábí kosmetiky. Možná to bude klíč k slavnému šarmu francouzských žen. Město La Roche Posay najdete v západní Francii, Centrum termální dermatologie zde otevřeli již v roce 1905. Zaměřuje se speciálně na léčbu ekzému a lupénky.

Centrum běžně navštěvují i dětští pacienti, vlastně tvoří třetinu lázeňských hostů. Lázně mají velké prostory věnované speciálně dětem, procedury mívají kratší trvání a obecně jsou přizpůsobené tak, aby se děti cítily co nejlépe. Lázeňské kůry trvají nejčastěji 21 dnů, každý den konzultuje aktuální stav lékař. Podrobný ceník pobytů najdete zde.

Ubytovat se lze přímo v resort, na výběr máte několik hotelů.

Itálie: Lázně na ostrově Ischia

Ostrov Ischia leží kousek od západního pobřeží Itálie, nedaleko Neapole. Místní termální prameny jsou známé od antiky. Celkem na ostrově vyvěrá přes 100 pramenů, každý má vlastní jméno. Na ostrově Ischias se léčí dermatologické problémy, ischias, neplodnost i srdeční choroby. Kromě léčby nabízí ostrov vše co kontinentální Itálie – tedy vynikající kuchyni a víno, krásné památky v čele s Aragonským hradem, i pozoruhodnou přírodu.

Pobřeží ostrova Ischia

Pobřeží ostrova Ischia

Termální prameny se sdružují do mini resortů, které lze navštívit. Jmenujme například Termální park Poseidonovy zahrady či Římské lázně Cavascura. Za celodenní cachtání zaplatí dospělí od 700 Kč. Celá řada hotelů má také vlastní pramen, který lze navštívit bezplatně. Veškeré detaily o termálních parcích, ubytování a volnočasových aktivitách na ostrově najdete zde.

Lázně na Liparských ostrovech

Liparské ostrovy, někdy také Eolské ostrovy, je souostroví 7 ostrovů severně od Sicílie. Všechny vznikly sopečnou aktivitou a na ostrově s trefných názvem Vulcano se zachovaly termální sirná jezírka. Jejich léčebné účinky ocení lidé s nemocemi pohybového aparátu, lupénkou, ekzémem a dýchacími obtížemi.

Pohled na ostrov Vulcano

Koupat se lze v sirném jezírku pod širým nebem za 2 € na den, nebo lze navštívit lázně Oasi della Salute, kde najdete 3 termální bazény. Za návštěvu lázní zaplatíte od 430 Kč za celý den (podle sezóny). Kromě sirné vody si můžete dopřát také léčebný bahenní zábal. Přehled hotelů na ostrově i něco z historie najdete zde.

facebookgoogle_plus