S příchodem chladného počasí je třeba se více chránit?

V nadcházejícím chladném podzimním a zimním počasí dochází k zvýšenému vysušování pokožky vystavené chladu. Jak pečovat o pokožku v zimě?

Pomáhají alternativní metody při léčbě lupénky?

Dnes často slýcháme názor, že moderní medicína, je na mnoho neduhů krátká. Mnoho pacientů se s chronickými problémy obracejí k tradiční čínské medicíně, homeopatikům a dalším alternativním léčebným metodám. Pomáhají tyto postupy?

Jak pečovat o domácnost ekzému navzdory?

Běžné domácí práce jako mytí nádobí nebo vytírání zanechávají stopy i na zdravé pokožce. Zdravým lidem, ale stačí umýt z pokožky saponáty a promazat krémy. Jak ale pečovat o kůži s atopickým ekzémem?

Lupénka je superschopnost kůže, aneb jak připravit prvňáčka do školy

Máte doma prvňáčka s lupénkou? Jistě máte obavy, ale na školu se můžete oba připravit dopředu. Třeba tak, že naučíte ostatní porozumění.

Exotické lázně: poznejte kus světa

V minulých dílech jsme se seznámili evropskými lázněmi, které léčí lupénku. Léčit se můžete i ve vzdálených destinacích.

Evropské lázně: vyrazte k moři

V první dílu našeho lázeňského miniseriálu jsme vám představili lázně v nejbližším okolí České republiky. Zdravě relaxovat můžete ale i ve Francii, Itálii nebo Chorvatsku. Přečtěte si, kam můžete vyrazit.

Evropské termální lázně: vyrazte na léčivou dovolenou

Léto máme za dveřmi a jistě se již celý rodina těšíte na dovolenou. Připravili jsme pro vás miniseriál s tipy, kam vyrazit na léčivý pobyt a zároveň si odpočinout. Začneme evropskými lázněmi, které máme doslova za humny.

Jak vyzrát na lupénku ve vlasech

Trápení s lupénkou ve vlasech zažila většina psoriatiků. Pravdou je, že napadení vlasů se vyskytne u 50 – 80 % lupénkářů. Víte, jak si s ním poradit a jak poškození předcházet?

Na co vám mohou přispět pojišťovny při lupénce?

Lupénkou trpí v Čechách 2 % populace. Vyléčit se zatím nedá, existují ale léčebné postupy, které projevy nemoci zmírňují. Jak se k léčbě staví zdravotní pojišťovny a jakou léčbu proplácejí?

Psychika má vliv i na ekzém, říká dermatoložka

Atopický ekzém může zasáhnout od 1 procenta do 100 procent povrchu těla. Na vině může být mimo jiné psychika. Kdo je ohrožený a jak si pacienti sami můžou onemocnění atopickým ekzémem zhoršit?

Pobyt u moře pro atopiky? Pomáhá nebo škodí?

Atopikům se velmi často doporučuje pobyt u moře. Údajně má zlepšovat stav nemocného a zmírňovat příznaky. Mezi nemocnými ovšem koluje řada mýtů o účincích ozdravných pobytů i mořské vody. Pomáhá skutečné mořská voda?

Mýty a fakta o lupénce

Lupénka neboli psoriáze je zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje ložisky loupající se suché kůže. Nemocí trpí jen v České republice okolo 200 tisíc lidí, přes to okolo ní koluje celá řada mýtů a polopravd. Tady jsou některé z nich.

Diagnóza: nevyléčitelná lupénka

Na internetu můžete najít celou řadu děsivých článků o tom, že lupénka znemožní dětem žít plnohodnotný život. Nenechte se zbytečně strašit. Máme několik typů, jak nemoc dítěte  přijmout a umožnit i s nemocí prožít radostné dětství.

facebookgoogle_plus